Doporučení odborníka

doporuceni_odbornikaHoupací prkna Houpee jsou velmi dobře řemeslně opracována a velmi kvalitní. Jsou vhodná z ortopedického hlediska ke hře dětí i k rehabilitaci po úrazech nebo nemocích pohybového ústrojí. Cvičení stabilizuje hlezno, koleno a pánev. Posiluje lýtkové svaly, kyčelní svaly a hlavně svaly mezi páteří a pánví, které pánev stabilizují, udržují rovnováhu a správné držení bederní páteře. Bohužel u rychle rostoucích dětí vytvářejí lehce valgosní tlak na paty a kolena a mohou ovlivnit osu dolních končetin.

Houpací prkno jako balační pomůcku plně doporučuji.

Balanční deska jubula-cat je prvotřídní balační deska, která je velmi propracovaná. Děti formou hry cvičí rovnováhu a celkově pohybovou koordinaci dítěte. Posiluje svaly lýtka, uvolňuje klouby nohy a hlezna. Dále posiluje stabilizátory kolen a to svalové, ale při delším cvičení i vazivové. Zpevní kolena stranově, ale i čéšky, které nejvíce trpí u nynějších celodenně sedících dětí a dospívajících. Dále cvičení posiluje stabilitu pánve, hlavně svaly mezi páteří a pánví, a posilují i šikmé svaly břišní stěny.

Totéž platí i u dospělých, kde je balanční prkno výbornou rehabilitační pomůckou k posílení stability, uvolnění kloubů nohy, posílení svalů bérce. Stabilizace kolena po úrazech a operacích je nejčastější indikací ke cvičení na balančních pomůckách. Dále vede k posílení svalů břišní stěny a uvolnění přechodu páteře a křížové kosti a posílení svalů páteřních. Zlepšuje i rovnováhu a celkovou pohybovou obratnost, celkové držení těla a psychickou kondici pro nutnost soustředění při cvičení.

Cvičení na balační desce prakticky nemá kontraindikaci a můžu jej plně doporučit.

S pozdravem MUDr. Petr Houzar, ortoped.

 

Zpět do obchodu