Doporučení odborníka

doporuceni_odbornikaHoupací prkna Houpee jsou velmi dobře řemeslně opracována a velmi kvalitní. Jsou vhodná z ortopedického hlediska ke hře dětí i k rehabilitaci po úrazech nebo nemocích pohybového ústrojí. Cvičení stabilizuje hlezno, koleno a pánev. Posiluje lýtkové svaly, kyčelní svaly a hlavně svaly mezi páteří a pánví, které pánev stabilizují, udržují rovnováhu a správné držení bederní páteře. Bohužel u rychle rostoucích dětí vytvářejí lehce valgosní tlak na paty a kolena a mohou ovlivnit osu dolních končetin.

Houpací prkno jako balační pomůcku plně doporučuji.

Balanční deska jubula-cat je prvotřídní balační deska, která je velmi propracovaná. Děti formou hry cvičí rovnováhu a celkově pohybovou koordinaci dítěte. Posiluje svaly lýtka, uvolňuje klouby nohy a hlezna. Dále posiluje stabilizátory kolen a to svalové, ale při delším cvičení i vazivové. Zpevní kolena stranově, ale i čéšky, které nejvíce trpí u nynějších celodenně sedících dětí a dospívajících. Dále cvičení posiluje stabilitu pánve, hlavně svaly mezi páteří a pánví, a posilují i šikmé svaly břišní stěny.

Totéž platí i u dospělých, kde je balanční prkno výbornou rehabilitační pomůckou k posílení stability, uvolnění kloubů nohy, posílení svalů bérce. Stabilizace kolena po úrazech a operacích je nejčastější indikací ke cvičení na balančních pomůckách. Dále vede k posílení svalů břišní stěny a uvolnění přechodu páteře a křížové kosti a posílení svalů páteřních. Zlepšuje i rovnováhu a celkovou pohybovou obratnost, celkové držení těla a psychickou kondici pro nutnost soustředění při cvičení.

Cvičení na balační desce prakticky nemá kontraindikaci a můžu jej plně doporučit.

S pozdravem MUDr. Petr Houzar, ortoped.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení